150 miliard … „ta částka absolutně nesouhlasí“ - zpět na článek

komentářů 11

 1. To mi povídal. Tu a tam se ozve někdo ze čtenářů, případně někdo od nějaké ze složek armády nebo kýho čerta, že potřebují součástky za pár stovek, většinou…pár tisíc max. Pokaždý je s tím taková pakárna, teď eště větší o to, že už od ET na cash s papírem seru úplně a to bez výjimek (dřív sice dobírky jen ve velice speciálních případech, ale teď už vůbec a cash ani osobně), že si dycky řikám, jestli se na tyhle prodeje nevykašlat, si to můžou kupovat někde v tramtárii, kde jim na todle papírování ukážou akorát tak prostředník…

  Stejně se desetimiliardy vyhazují hlavně proto, že se nakupují píčoviny zbytečně, a nejvíc stejně stojí ti budižkničemové co na těch úřadech sedí. Zakázka může být formálně v pořádku, ale to proboha nijak nemění její nesmyslnost. Navíc stále stačí zakázku zadat správným způsobem a vyhraje ji jenom správnej dodavatel, na tom se nic nezmění ať si navymejšlej cokoli (co bude jen další byrokracie na kterou budou muset zaměstnat další stovky budižkničemů).

  1. No… ale o to prece jde, ne? Zamestname dalsi stovky budizknicemu, takze nam klesne co, Halik? No klesne nam nezamestnanost, Halik. A hlavne, Halik, na tohle se da zalozit dalsi neziskovka, ktera bude optimalizovat smlouvy pro statni sferu tak, aby to cely neslo do prdele, Halik.

  2. Jo, ale dá se na to koukat i z jinýho pohledu. Je to nutné k udržitelnosti stávajícího systému.

   Když na to koukneš, kolik peněz, respektive obecněji zdrojů, se promrdá, tak je v důsledcích úplně neskutečně moc. Jsme neuvěřitelně plodná a produktivní společnost, že si můžeme dovolit takové píčoviny, a stále přežijeme! Se na to koukni, co si náš stát dovolí; neefektivně nás oloupí o peníze, a ty pak použije třeba na radary, zkrátka něco proti nám. Ale i tohle udělá neefektivně a radary se vysoutěží za šílenou cenu. Jenže ta cena nebude konečná a ještě se zvýší v průběhu realizace. No a pak kolem toho projedeš ty, a zaplatíš pokutu.

   Takže zaplatil jsi státu daně. Ten z nich zaplatil úředníka, který vybral tebou placeného experta, aby vymyslel, jak na tebe. Tak on za tvoje peníze vymyslí neefektivní řešení, totiž z tvých peněz je třeba uživit všechny byrokraty, kteří na to dohlíží; třeba právníky, ředitele, zákonodárce, hygienu, ČTÚ, metrologický úřad, meteorologický úřad, statistika, PČR… spousta organizací se vyjádří, zda tam ten radar může být, jaký to bude mít dopad na rodinu veverek, a zda to nebude rušit záření z hvězd kvůli blízké observatoři. Pak začne soutěž, stále cáluješ, a tam se vysoutěží řešení za rozumnou, neboli nejnižší cenu. Vymyslet výběrko tak, aby vyhrál předem vybraný zájemce, taky něco stojí, a tak to nemůže být úplně levné. No dva roky se bude pracoavat a instalovat, a když dá Miloš, tak žádný aktivista nebo ouřad nepřijde na to, že tam dole pod radarem žije norek, a radar bude mít fatální dopad na jeho ložnici. Stavba bude stát trochu víc, protože se zapomnělo na to, že je to venku, a tak bylo nutné za dalších 80% původní ceny dodělat outdoor šasi. No a pak sedneš do auta, který jsi koupil za několikrát zdaněné peníze, nastartuješ ho na benzín za dvakrát zdaněné peníze, najedeš na silnici za silniční daň, a projedeš kolem radaru, který se později dopisem přihlásí o dodatečnou daň za rychlost.

   A přesto všechno to funguje. Hlady neumíráme a máme se docela dobře. Dokážeš si představit, že by ta hromada darmožroutů, které teď živíš, a co se realizují proti tobě, najednou byla bez práce? Zcela beze srandy, to by byl konec tohohle státního zřízení. Protože oni narozdíl od tebe mají čas držet hladovky, demonstrovat, rozdávat letáky, a jinak projevovat svou neschopnost realizovat svoje vize. A sorry jako, ale je jich hodně, a jak znám pracující, na tydlencty věci nemají čas. Takže nemusíme mít strach, revoluce jen tak nebude, tyhle ouřednický (nejen) netáhla si svoje místečka pohlídají. Mají na to čas a prostředky – od nás.

   1. Sem si nevšim že se mám tak dobře že bych moh eště živit bandu zmrdů…ses mi šmátral v kešeni a našel tam něco o čem nevim?

    1. V kešeni jsem se ti nehrabal, zato vidím, kolik zmrdů ti hází klacky pod nohy, a pak se ještě drze nestydí říct si ti o prachy po podání daňového přiznání ;-)

     1. To ovšem nic nevypovídá o tom, že se máme nějak moc dobře. Přežíváme, ale to nevolníci ve středověku taky, měli se proto dobře?

      Skoro to je jako ty přirovnání, že např. 80 % světa se má hůř, tak se vlastně máme dobře. Tohle vede jenom ke stagnaci a úpadku. Co mi je po negrech někde v buši? Mě zajímá těch 20 %, co se má líp, tím směrem se má smysl dívat.

 2. Malé jazykové okénko:
  Hold
  Význam tohoto slova je POCTA. Používáme ho tedy v případě, že chceme někomu složit poctu, nějakým způsobem ho ocenit.toto slovo se často používá ve spojení vzdát/složit hold někomu.
  Holt
  Na druhé straně pak stojí slovo holt, které má význam ZKRÁTKA, PROSTĚ. Pokud tedy můžeme slovo holt nahradit těmito synonymy, píšeme na konci hlásku T.

  :-)

 3. Nejlepším řešením by bylo nikoliv kontrolovat každou korunu a transakci, jako to stát dělá živnostníkům přes KH a EET, ale obecně jim dát míň peněz, ideálně nula, aby nebylo z čeho krást. Důvod k vybudování tohoto registru byl stejný jako u EEt, ten kdo kontroluje systém má kompletní přehled o konkurenci.

  1. To vohnoutům nevysvětlíte. Prostě pan stád se má starat, žejo mámo.

 4. Jedine jmeno – Ludek Madera – by melo stacit.

  Naopak, tenhle zakon je naprosto nedostatecny, jak je vyrezany…

 5. také jsem si psala s Farským, také mlel pořád dokola to samé, jen přidal k lepšímu, že na Slovensku už to mají a od té doby si žijí báječně. A „zmizení smluv“ je nesmysl, je opravdu jen málo smluv, které by se nedaly zveřejnit.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017